موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی عقیق

مراحل همانندجویی و ثبت پیشنهادیه ( پروپوزال ) و پایان نامه در سامانه ایرانداک

15 مهر 1399

کلیه دانشجویان تحصیلات تکمیلی پیش ازتأیید پیشنهادیه خود موظف به ثبت آن در پایگاه اینترنتی ایرانداک میباشند.

  1. لذا دانشجو باید ابتدا موضوع پیشنهادیه خود را در سامانه درخواست پیشینه پژوهش به نشانی http://pishineh.irandoc.ac.ir با پرداخت هزینه ثبت نماید.

سپس طی مدت یک تا ده روز نامه ای از سوی ایرانداک صادر میگردد که وضعیت تکراری بودن یا نبودن موضوع را نشان میدهد.

لازم است نامه جوابیه ایرانداک به همراه پیشنهادیه ( که به تایید استاد راهنما رسیده ) به دفتر تحصیلات تکمیلی مؤسسه تحویل داده شود.

  1. همزمان با استعلام از سامانه درخواست پیشینه پژوهش ( قبل از تایید پیشنهادیه ) ، دانشجو باید از طریق سامانه همانندجویی در نوشتارهای علمی به نشانی http://tik.irandoc.ac.ir نسبت به ثبت و بارگذاری متن پیشنهادیه خود اقدام نماید.

 

  1. دانشجوموظف است ازطریق سامانه ثبت پایان نامه ، رساله و پیشنهادیه در سایت ایرانداک به نشانی http://sabt.irandoc.ac.ir نام نویسی نماید و پس از دریافت گذرواژه از طریق رایانامه ، به کارتابل کاربری خود وارد شود و پیشنهادیه تصویب شده (پس از داوری) را بارگذاری نماید.

دراین مرحله یک کد رهگیری دریافت میگردد که لازم است اطلاعات شخصی دانشجوبه همراه کدرهگیری پرینت گرفته شده و در اسرع وقت به دفتر تحصیلات تکمیلی تحویل داده شود.

  1. پس از برگزاری جلسه دفاع و انجام اصلاحات احتمالی ، لازم است دانشجو مجدداً به سایت ایرانداک مراجعه کند و در سامانه ثبت پایان نامه ، رساله و پیشنهادیه در سایت ایرانداک به نشانی http://sabt.irandoc.ac.ir فایل پایان نامه ( فایلی که بر اساس آن صحافی پایان نامه صورت گرفته است ) را بارگذاری نماید .

در این مرحله نیز یک کد رهگیری دریافت میکند. ارائه پرینت اطلاعات ثبت این مرحله نیز برای تکمیل پرونده فراغت از تحصیل الزامی است.